Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Sovičky v březnu

Sovičky v březnuDatum konání:
1.3.2024
Datum ukončení:
31.3.2024

Návštěvou porcelánky Thun v Nové Roli, nám začal měsíc březen. Prohlídka továrny nám umožnila zjistit, jak vzniká porcelán, který každý z nás používá doma, nebo alespoň ve školce ????. Nakoukli jsme do pecí, „požmoulali“ si hmotu, ze které se porcelán vypaluje, děti si pak vyzdobily každý svůj hrneček.

I když venku stále vládne paní ZIMA, na záhoncích už začínají vylézat první jarní květy. Při vycházkách do okolí jsme všechny uměli pojmenovat, ve školce si děti sněženky také namalovaly. Abychom byli na příchod jara připraveni, trénovaly děti na vystoupení při příležitosti vynášení Morany. Všichni jsme se sešli před místním úřadem a společně vyrazili k řece Střele. Před zapálením a hozením Morany do řeky, děti vystoupily s písničkou Petrklíč a básničkou Smrtko, smrtko. Odměnou jim bylo opékání buřtů v místním sportovním areálu.

Morana už odplula, mohly tedy započít oblíbené svátky jara, Velikonoce. Bylo toho mnoho, co jsme museli stihnout. Povědět si o tom, proč se Velikonoce slaví, jak se říká malovaným vajíčkům, některé si najít, umět namalovat. Z jakého stromu jsou proutky na pomlázku, kolik jich potřebujeme. Bylo nutné si zopakovat, nebo se naučit novou koledu, pomocí které děti získají nějakou sladkou odměnu či kraslici. Podařilo se nám také akční malbou vytvořit krásná přáníčka, která si děti odnesly domů.

Návštěvou místní knihovny, velikonočním tvořením pro předškoláky za přítomnosti truhláře a preventivním projektem „Veselé zoubky“, který si pro nás připravili na základní škole jsme březen zakončili.