Úvod > Mateřská škola > Listopad u Soviček

Listopad u Soviček

Datum konání:
30.11.2023

Společně jsme si povídali o, pro nás významném svátku, který nastává každý rok na začátku listopadu, "Dušičky". Tento svátek je však významný i v mnoha dalších zemích, proto jsme se dozvěděli také něco o svátku "Halloween" nebo "Día de los Muertos". Děti si společně s paní učitelkami vydlabaly dýně a vyřádily se na strašidelném reji. Proběhlo také vánoční focení spojené s hudebním vystoupením „Veselé kytary“, kde si děti zazpívaly písničky jako „Já jsem muzikant“, „Malé kotě“, „Dělání, dělání“ a mnoho dalších. Sv. Martina jsme si připomněli pečením rohlíčků, poté si děti vyzkoušely překážkovou dráhu v tělocvičně ZŠ. Společně s rodiči a dětmi jsme si měli možnost vyrobit originální lampión a moc se všem povedly. V rámci tématu "IZS a dopravní prostředky", přijel do MŠ zástupce policie ČR. Děti se měly možnost dozvědět o činnostech policejních orgánů, podrobily se daktyloskopické zkoušce a prohlédly si policejní auto zblízka. Pro děti to byl krásný zážitek. Listopad jsme zakončili povídáním o lidském těle a jeho funkcích, proč je tak důležité dodržovat hygienu a mít dostatek pohybu pro naše zdraví. Do MŠ také přišlo „Divadlo Šapitó“. Andělé nám vyprávěli o tom, jak Ježíšek přišel na svět. Společně jsme si také zazpívali vánoční koledy.