Úvod > Základní škola > Závěrečné hodnocení školního roku 2018/2019 v ZŠ

Závěrečné hodnocení školního roku 2018/2019 v ZŠ

Letošní školní rok jsme zahájili 3. září před budovou školy přivítáním prvňáčků. Deset měsíců školního roku je za námi.

Za připomenutí stojí množství vzdělávacích akcí, účast na dění v obci a dobré vztahy se zřizovatelem školy, prohlubující se spolupráce s partnerskou školou ze Steinbergu a z Pňovan.

Některé akce letošního školního roku: Halloween, návštěva kina v Karlových Varech, beseda s lidmi z obce, Vánoční jarmark, rozsvícení vánočního stromu, prohlídka interaktivních exponátů v Techmánii, návštěva vánočních trhů v Plzni, návštěva divadla v Karlových Varech, vánoční posezení s dárky. První pololetí jsme opět zakončili v herně Hafík a rozdáním pololetního vysvědčení.

V únoru nás čekaly jarní prázdniny, divadelní představení Sněhová královna a zahájili jsme výuku plavání v bazénu v Karlových Varech.

V březnu jsme absolvovali další zajímavé akce: Veselé zoubky, vítání jara, besedu o šikaně.

V dubnu navštívil naší školu pan Jareš se svými krásnými papoušky. Děti se dozvěděly mnoho zajímavých věcí o papoušcích a na konci vystoupení se mohly s papoušky vyfotografovat.

Poslední dubnový den jsme strávili v lese společně s lesním pedagogem. Na děti zde čekala stanoviště s úkoly a ukázkami, učily se rozeznávat dřeviny, byliny a keře, určovat jejich stáří.

V květnu jsme využili nabídku Školního statku v Chebu a objednali jsme si program: Jak na louce vyrostl svetr. Povídali jsme si o zvířatech a rostlinách, které jsou člověkem od nepaměti využívány k textilním účelům. Podrobněji jsme se zabývali chovem ovcí a zpracováním ovčí vlny. Nakonec si děti vyrobily vlněnou antistresovou kuličku pomocí metody mokrého plstění.

Další zajímavou akcí bylo autorské čtení. Jen tak někomu se nepoštěstí, aby se mohl setkávat se spisovatelem. Naši žáci tuto možnost měli. Dne 27. května k nám přijela představit svoji knihu paní Lenka Samcová. Po představení knihy si žáci vyzkoušeli knižní vazbu. Bylo velmi zajímavé sledovat, jak vzniká kniha. Každý si domů odnesl spoustu zážitků ze čtení a vlastnoručně vyrobenou knihu.

Poslední školní měsíc byl věnován přípravám na oslavu 60. výročí otevření naší školy. Připravovali jsme se opravdu poctivě. Vyzdobili jsme školu, trénovali vystoupení, navštívili jsme naši partnerskou školu ze Steinbergu a pozvali děti na společný výlet do Karlových Varů.

Vlastní oslava proběhla v sobotu 22. 6. 2019. Pro rodiče, absolventy i další návštěvníky byl připraven program na hřišti za školou a také prohlídka školy a tematických učeben.

Odpoledne školu navštívili i bývalí zaměstnanci a absolventi. Prohlédli si slavnostně vyzdobenou budovu, zalistovali v kronikách, hledali se na archivních fotografiích. Oslava byla zakončena ohňostrojem.
Spokojení návštěvníci se opravdu velmi dobře bavili a svými komentáři a reakcemi nám dali příjemnou a optimistickou zpětnou vazbu, že naše práce přece jen smysl má. Jsme rádi, že se "školní šedesátka" povedla. Děkujeme všem, kteří nám s akcí pomohli.

A zase je jeden školní rok pryč. Tradičně jsme ho zakončili  v krásném prostředí chyšského zámku.

Před předáním vysvědčení jsme vyhodnotili sběr. Naše škola se aktivně zapojila do sběru papíru, plastu, víček, kaštanů, žaludů, baterií. V letošním roce jsme obsadili    3. místo ze škol a 1. místo ve sběru na žáka. Všem vítězům blahopřejeme.

Po předání vysvědčení jsme se rozloučili s našimi páťáky, kteří odchází do ZŠ v Lubenci.

Přejeme všem, aby jejich kroky v nové škole byly velkou zábavnou hrou plnou úspěchů a nových radostných zážitků. Na cestu si odnesli krabici vzpomínek, do které dali učitelé a děti dárky na památku.

Na závěr poděkování

Velké poděkování patří všem učitelům a asistentům za kvalitní přípravu žáků ke studiu, trpělivost a veškeré aktivity poskytované dětem během uplynulých měsíců, rodičům a všem ostatním, kteří nás v letošním školním roce podpořili. Rádi bychom poděkovali zřizovateli za soustavnou podporu naší škole. Děkujeme ČSŽ v Chyších, paní D. Benešové, T. Drohobecké, J. Skleničkové, místní TJ Sokol, panu M. Karnollovi, panu J. Haslerovi a manželům Lažanským za projevený zájem o naší školu.

Ještě jednou mnohokrát všem děkujeme.

Archivní fotografie
1959 - 2019