Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zápis do 1. třídy ZŠ

Zápis do 1. třídy ZŠDatum konání:
4.4.2023

Dne 4. dubna 2023 od 14:30 do 17:00

Zápis se týká dětí narozených od 1. 9. 2016 do 31. 8. 2017 a dětí s odloženou školní docházkou z loňského školního roku.

Děti narozené od 1. 9. 2016 do 31. 12. 2016 se mohou zápisu zúčastnit, požádají-li o to jejich zákonní zástupci spolu s doporučením z pedagogicko-psychologické poradny.

S sebou: 

  • Rodný list dítěte
  • Platný občanský průkaz zákonného zástupce
  • Cizinci platný pas

Postup, jak zapsat dítě do 1. třídy:

Žádáte - li o přijetí dítěte do 1. ročníku základní školy, vyplníte žádost o přijetí a zápisní lístek prvňáčka.

Žádáte-li o odklad školní docházky, vyplníte žádost o přijetí a žádost o odklad, přiložíte potvrzení dětského lékaře a vyjádření pedagogicko-psychologické poradny. Nemáte-li potřebná doporučení, podejte jen žádost. Správní řízení o rozhodnutí o odkladu školní docházky bude přerušeno do doby, dokud nebudou dodány všechny potřebné dokumenty. Odklad pro vaše dítě tím nebude nijak ohrožen! Pokud vaše dítě již vyšetření podstoupilo, postupujte dle doporučení pedagogicko - psychologické poradny (viz. oznámení).

Vyplněnou žádost spolu s ostatními dokumenty vložte do obálky a vhoďte do schránky umístěné na budově školy na adrese Na Špičáku 292, 364 53 Chyše. Přijetí přihlášky vám potvrdíme zasláním sms, ta bude obsahovat i vaše registrační číslo. Žádost též můžete poslat poštou.

Pokud se nemůžete v daný termín dostavit osobně a máte-li datovou schránku či disponujete-li elektronickým podpisem, můžete dokumenty naskenovat a zaslat je na školu elektronicky. POZOR!!! Obyčejný email nestačí, vaše žádost by nebyla školou přijata.

Máte problém s vytištěním formulářů nebo potřebujete další informace? Ozvěte se na email: zs.chyse@volny.cz nebo zavolejte na tel. číslo +420 731 193 166. Formuláře budou i v deskách na dveřích školy a školky.

Žádost na závěr: uvedení mobilního telefonu a emailové adresy je při zápisu do školy dobrovolný akt. Žádáme vás však o jejich laskavé uvedení, v současné době by byla komunikace s vámi pouze běžnou poštou zbytečně komplikovaná. Děkujeme.

Zápis do 1. třídy