Úvod > Základní škola > Nástup žáků do školy – od 12. dubna 2021

Nástup žáků do školy – od 12. dubna 2021

Vážení rodiče, MŠMT ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví naplánovalo návrat dětí do škol. Zatím se návrat týká žáků 1. stupně. Shrnuji informace, které jsou platné od 12. 04. 2021.

Testování:

• Žáci základní školy budou testování neinvazivními antigenními testy, a to dvakrát týdně – v pondělí a ve čtvrtek. Jedná se o výtěr z nosu.

Roušky:

• Žáci mají povinnost nosit roušky nebo respirátory po celou dobu pobytu ve škole. Prosím, vybavte své děti potřebným počtem zdravotnických roušek. Děti už nesmějí používat roušky látkové (pouze zdravotnické).

Stravování:

• Od 12. 04. 2021 jsou žákům tříd, které se budou vzdělávat prezenčně, přihlášeny obědy.

Vstup cizích osob do prostor školy:

• Vstup třetích osob, tj. především rodičů žáků do prostor školy je umožněn pouze ve výjimečných případech.

Věříme, že společně s Vámi zvládneme situaci tak, aby pobyt ve škole byl pro děti příjemný, bezpečný a přínosný.

Informace pro rodiče:

Informace pro žáky:

Jak bude testování probíhat

• Ráno přijdeš do školy a zamíříš hned do testovací místnosti.
  • Vydezinfikuješ si ruce.
  • Sedneš si ke stolu. Paní učitelka rozdá testy a vysvětlí postup testování.
  • Rozbalíš si test a pošťouráš se v nose podle pokynů.
  • Za 15 minut se na testu objeví výsledek, který nahlásíš paní učitelce.
  • Test hodíš do připraveného odpadkového koše a vydezinfikuješ si ruce.
  • Negativní výsledek = pokračuješ na výuku s ostatními žáky (pokud nejsou nějaké pozitivní testy u spolužáků).
  • Pozitivní výsledek = jdeš domů a na potvrzení výsledků PCR testem.