Úvod > Mateřská škola > Leden u Soviček

1.1.2024
Datum ukončení:
31.1.2024

S novým rokem se děti vrací do mateřské školy plny zážitků. První týden se nese v duchu sdělování zážitků z Vánoc, Silvestrovské noci a očekávání co nás čeká v roce nadcházejícím. Tři králové k nám přicházejí hned v prvním týdnu spolu s tvorbou Zimní královny, která nám ozdobila chodbu MŠ. O tom co zvířátka dělají v zimě jsme si povídali následující týden. Děti se nejen učily poznávat zvířátka podle stop, které v tomto období můžeme nalézt ve sněhu, ale také jak jim v zimě pomoci. Co vše jim do krmelce můžeme donést, kdo v zimě odpočívá nebo koho lze v lese zahlédnout. Děti si také velice užily dramatizaci pohádky "Boudo, budko", nebo vyprávění pohádky "O Budulínkovi". Počasí nám v lednu přálo a proto bylo možné se sklouznout i na zamrzlém rybníce při vycházce. Nebojte, led prošel zatěžkávací zkouškou ještě dříve, než se na něj děti postavily. Tání ledu jsme si také vyzkoušeli při pokusu společně se sněhovou bouří. Krásné zimní počasí, a tedy i dovádění na sněhu, nám vydrželo téměř až do konce měsíce. Škoda jen, že na poslední lednové téma už sníh nevydržel. Zimní olympiáda se tedy musela odehrávat v tělocvičně ZŠ.